2018. Április 23. Hétfő  Béla

16°C / 28°C

EUR: --- Ft GBP: --- Ft

Folytatta sorozatát a Kecskeméti LC

Szombaton a Soltvadkert volt ellenfele a Kecskeméti LC-nek a Széktóiban, a 17. sikerére hajtó lila-fehérek ezúttal sem botlottak. A meccs előtt egy kecskeméti legendát köszöntöttek, a 64. születésnapját ünneplő, Bimbó István végezhette el a kezdőrúgást. A Kecskeméti Dózsa korábbi játékosát lánya, illetve Farkas István lepték meg a lehetőséggel.

Az első percekben sajnos rögtön történt egy sérülés, Rozsi Dominik nem tudta folytatni a játékot, az átmeneti emberhátrányt pedig majdnem ki is használta a vendég együttes, de Radics lövését kitolta Belecan a kontra után. A vendégek ugyan visszahúzódtak, de bátran kontráztak, Salami ziccerénél azonban megszerezhettük volna vezetést, de szűk negyedóra elteltével a kapu mellé lőtt. Egyre nagyobb fölénybe került a Kecskeméti LC innentől kezdve, ami góllá is érett, a 20. percben Szabó szép cselei után Balog üresen érkezett középen a beadásra (1-0). A helyzeteink ezt követően is megvoltak, igaz, Torma révén a baloldalon a Soltvadkert is tudott kellemetlenséget okozni. A 28. percben aztán egy beadás után elaludtak a védők, ezt Maczelka használta ki, aki a lecsorgó labdát a léc alá vágta 11 méterről (2-0). A félidő végéig már csak kecskeméti helyzeteket jegyezhettek fel, a kapufát is eltalálták, zárásként aztán Balog egy szenzációs kapásgóllal alakította háromra a különbséget (3-0).

Fordulás után gyors góllal kezdett a Kecskemét, Selyem adott forintos passzt Nádudvarinak, aki okosan pöccintette el a kilépő kapus mellett a lasztit (4-0). Az első negyedórában ezzel együtt kicsit tompábbak voltunk, ezt a vendégek ki is használták, amikor Radics törhetett egyedül kapura, ziccerben pedig nem is hibázott (4-1). Szabó Tibor négyet is cserélt, jól szálltak be a friss emberek, Nagy és Vladul előtt is adódott sansz a gólszerzésre, de ezek kimaradtak. A vendégek ugyanakkor jól sáfárkodtak lehetőségeikkel, egy újabb védelmi megingást Radics használt ki másodjára is (4-2). Ezzel gyakorlatilag fel is piszkálták a kecskemétieket, akik az utolsó negyedórában már folyamatosan dolgozták ki a helyzeteket, ezekből pedig hármat gólra is váltottak. Előbb Balog harcolt meg a labdáért, majd ért el mesterhármast (5-2), a folytatásban Nagy megpattanó lövése Farkasról került a hálóba (6-2), zárásként pedig Balog indításából Terbe gyalogolt kapuig (7-2).

A Kecskeméti LC legközelebb a Harta vendége lesz április 22-én (vasárnap), kezdés 17:00-kor.

Kecskeméti LC – Soltvadkert 7-2 (3-0)

Megye I. 21. forduló

KLC: Belecan – Rozsi (Hajnal 13.), Urbán, Farkas – Selyem (Nagy 62.), Terbe, Maczelka (S: Juhász 62.), Nádudvari (Tóth 62.) – Szabó – Balog, Salami (Vladul 62.)

STE: Frtittmann - Szarka, Radics, Frei, Csupity, Márki, Varga (Font 62.), Torma, Szamosi (Frei 55.), Pekker, Erdélyi.

Gól: Balog (20., 42., 71.), Maczelka (28.), Nádudvari (48.), Farkas (82.), Terbe (84.) ill. Radics (50., 70.)

- Természetesen örülünk annak, hogy ilyen sok gólt tudtunk szerezni, nagyobb odafigyeléssel ez több is lehetett volna. A két bekapott gól miatt érthetően nem vagyunk boldogok, de előfordul ilyen, ez is benne van a futballban. Sokkal jobban oda kell figyelnünk, agresszívebben védekeznünk - mondta Szabó Tibor.

(forrás: kecskemetilc.hu)