2021. Október 23. Szombat  Gyöngyi

EUR: --- Ft GBP: --- Ft

Díjazták a legjobb hazai és európai animációs filmeket

Átadták a 14. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál és a 11. Európai Animációs Játékfilm és Televíziós Filmfesztivál díjait szombaton este a Hírös Agórában.

A KAFF utolsó előtti napján a filmvetítések mellett az animációs szakma kiválóságai tartottak mesterkurzusokat, bemutatták a Magyar animációs alkotók I. című kötetet, továbbá sor került a Magyar Nemzeti Filmarchívum DVD-bemutatójára is. A két párhuzamosan futó fesztivál versenyprogramjait zsűriző bizottságoknak nehéz dolguk volt a filmekkel, de végül megszülettek az eredmények, amelyeket szombaton este telt házas közönség előtt hirdettek ki ünnepélyesen a Hírös Agóra színháztermében. A következő eredmények születtek:

A 11. EURÓPAI ANIMÁCIÓS JÁTÉKFILM ÉS TV-FILM FESZTIVÁL DÍJAZOTTJAI

Kecskemét város díja

MEDVEVILÁG SZICÍLIÁBAN / THE BEAR’S FAMOUS INVASION – Rendező: Lorenzo MATTOTTI

 

A legjobb egész estés játékfilm

A KENYÉRKERESŐ / THE BREADWINNER – Rendező: Nora TWOMEY

 

A legjobb TV-speciál

A zsűri megosztva adta a díjat a következő két filmnek:

A BANDITA PATKÁNY / THE HIGHWAY RAT – Rendező: Jeroen JASPAERT

MIMI ÉS LISA – A KARÁCSONY FÉNYE / MIMI & LISA – CHRISTMAS LIGHTS MYSTERY – Rendező: Ivana SEBESTOVÁ, Katarína KEREKESOVÁ

 

A legjobb televíziós sorozat

VITELLO UNDI BARÁTNŐJE / VITELLO GETS A LUCKY GIRLFRIEND – Rendező: Dorte BENGTSON

Az Országos diákzsűri díja: MICSODA POMPÁS TORTA! / THIS MAGNIFICENT CAKE! – Rendező: Marc James ROELS, Emma DE SWAEF

 

A 14. KECSKEMÉTI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL DÍJAZOTTJAI

A fesztivál nagydíja

SZEZON UTÁN / OFF SEASON – Rendező: LÁNG Orsolya

 

KATEGÓRIA DÍJAK

A legjobb egész estés játékfilm

RUBEN BRANDT, A GYŰJTŐ / RUBEN BRANDT, COLLECTOR – Rendező: Milorad Krstić 

 

A legjobb rövidfilm

BELA – Rendező: Tóth Roland

 

A legjobb televíziós sorozat

A zsűri megosztva adta a díjat a következő két filmnek:

CIGÁNYMESÉK – RIZA ÉJSZAKÁJA / GYPSY TALES – RIZA’S NIGHT – Rendező: TÓTH-PÓCS Roland

KIPPKOPP A HÓBAN /KIPPKOPP IN THE SNOW

Rendező: FABÓK Szilvia, MIKORI Tama

 

A legjobb alkalmazott animáció

COMEDY CENTRAL PIXEL IDENTS – Rendező: MENDREI Miklós

 

A legjobb diákfilm

JAQUES ÁMOKFUTÁSA AVAGY MIKOR VESZÍTJÜK EL BIZALMUNKAT ÖNMAGUNKKAL SZEMBEN / JAQUES RAMPAGE OR WHEN DO WE LOSE OUR SELF-CONFIDENCE – Rendező: HORESNYI Máté

 

KÜLÖNDÍJAK

A legjobb elsőfilmért: SZIMBIÓZIS / SYMBIOSIS – Rendező: ANDRASEV Nadja

 

A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért

REMAKE – Rendező: KLINGL Béla

 

A legjobb forgatókönyvért

VÁROSI LEGENDÁK - AZ EMBERI TEST / URBAN LEGENDS – THE HUMAN BODY – Rendező: GLASER Kati

 

A legjobb 3D

MARTIAN LOGISTICS CO. – Rendező: MOLNÁR Csaba

 

Legjobb technikai kivitelezés

SOLAR WALK – Rendező: BUCSI Réka

 

Dicsérő oklevél

APAPARA / FATHERFREAKOUT – Rendező: CSONT Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE / IRJAM AND JONIBE – Rendező: ROFUSZ Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS – Rendező: MOLNÁR Luca Anna, VERHÓCZKI Ádám

 

TOVÁBBI DÍJAK

A Magyar Filmkritikusok díja: SZIMBIÓZIS / SYMBIOSIS – Rendező: ANDRASEV Nadja

A Magyar Filmkritikusok dicsérő oklevele: SZEZON UTÁN / OFF SEASON – Rendező: LÁNG Orsolya

 

A Gyermekzsűri díja: SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK / MERMAIDS AND RHINOS – Rendező: TRAUB Viktória

Az Országos diákzsűri díja: SZIMBIÓZIS / SYMBIOSIS – Rendező: ANDRASEV Nadja

Közönségdíj: A KENYÉRKERESŐ / THE BREADWINNER – Rendező: Nora TWOMEY

 

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja: KIPPKOPP A HÓBAN / KIPPKOPP IN THE SNOW – Rendező: FABÓK Szilvia, MIKORI Tama

 

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei

PAPP Attila: Teremtés gyakorlatban (Bucsi Réka: Solar Walk)

HARANGOZÓ Ádám: Szerelmes tumor (Tóth Luca: Lidérc úr)

BETHLENFALVY Péter: Közel a tengerhez (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)

Élő adás