2020. Július 5.   Sarolta, Emese

EUR: --- Ft GBP: --- Ft

Itt vannak az idei Versmondók Találkozója eredményei

Az idei tanévben a Hírös Agóra Ifjúsági Otthon és a Kecskeméti Drámapedagógiai Műhely 24. alkalommal hirdette meg a Versmondók Találkozóját. Az ezúttal online formában lebonyolított megmérettetés díjazottjairól küldtek közleményt.

Az idei tanévben a Hírös Agóra Ifjúsági Otthon és a Kecskeméti Drámapedagógiai Műhely 24. alkalommal hirdette meg a Versmondók Találkozóját. Felhívásunkra 540 versmondó jelentkezett az 5 korcsoportban. A vészhelyzet miatt azonban ezúttal online zajlott a megmérettetés.

A szervezők a koronavírus helyzet miatt megváltoztatták az eredeti, klasszikus Versmondók Találkozója menetét. Az online megvalósítás mellett döntöttünk. Versvideók beküldésével 271 versmondó erősítette meg részvételi szándékát a megváltozott körülmények és feltételek mellett. Közülük került kiválasztásra az a 80 versmondó, aki a VERSÜNNEPRE, a Versmondók Találkozója döntőjére beküldhette versének második versvideóját. Rendezvényünk kapcsolódott a „Regösök húrján” országos vers- és prózamondó versenyhez.

Az idei online találkozón megemlékeztünk József Attila születésének 115. évfordulójáról.                                                

Mottó „Szállj költemény, szólj költemény
             mindenkihez külön-külön,

            hogy élünk ám és van remény, -
             van idő, csipjük csak fülön.”              (József Attila 1905 - 1937)

A 2020. május 23-i online eredményhirdetésen dr. Szeberényi Gyula Tamás, KMJV alpolgármestere és Bak Lajos, a  Hírös Agóra Nkft ügyvezető igazgatója köszöntötte a versmondókat, felkészítő tanáraikat és hozzátartozóikat, majd Pintér Lajos József Attila-díjas költő megnyitó gondolatai hangzottak el.

A Drámapedagógiai Műhely javaslatára az idei Online Felkészítő Tanári-díjat Trencsényiné Forgó Gyöngyi, drámapedagógus, a Hosszú Utcai Óvoda pedagógusa, a Kecskeméti Drámapedagógiai Műhely tagja érdemelte ki.

Az eredményhirdető műsorba videó felvételről, megzenésített versekkel közreműködött a kecskeméti fiatalokból álló, főként autentikus népzenét játszó Zegernye Zenekar.

A Versünnepre beérkező versvideókat városunk ismert és elismert alkotó műhelyeinek tagjai, művészei értékelték.

A különböző korcsoportokban a következő versmondók értek el kiemelkedő eredményt:

1-2. o. korcsoport:

Kiemelt Arany-díj:   

  •  Simkó Hunor 2.o., Református Általános Iskola – felkészítő tanára: Véghné Tóth Izabella
  • Varnyú Szonja 1.o., Kodály Iskola -–felkészítő tanára: Csitári Andrea

 

Arany-díj:

  • Csaplár Sára 1.o., Kadafalvi Általános Iskola - felkészítő tanára: Magyar Ildikó
  • Fazekas Zoltán 2.o., Móricz Zsigmond Ált. Iskola – felkészítő tanára: Patkósné Hrutka Valéria
  • Fodor Marcell 1.o., Szent Imre Kat. Ált. Iskola – felkészítő tanára: Gudricza Mariann
  • Geiger Ákos 1.o., Móricz Zsigmond Ált. Iskola – felkészítő tanára: Tóth Ildikó
  • Hajdú Tamás 1.o., Kodály Iskola – felkészítő tanára: Csitári Andrea
  • Kósa Ferenc Bence 2.o., Kodály Iskola – felkészítő tanára: Tarnóczy Krisztina
  • Salánki Sámuel 2.o., Kodály Iskola – felkészítő tanára: Tarnóczy Krisztina
  • Szeverényi Gréta 2.o., Kertvárosi Általános Iskola – felkészítő tanára: Cseri Erika
  • Tamasi Dániel 2.o., Református Ált. Iskola – felkészítő: szülője

 

3-4.o. korcsoport:

Kiemelt Arany-díj:

  • Kerekes Milán Lajos 3.o., Kodály Iskola – felkészítő tanára: Szélesi-Hortobágyi Krisztina
  • Meskó Sára 4.o., Kodály Iskola – felkészítő tanára: Takács Henrietta

 

Arany-díj:

  • Bakos Bori Janka 3.o., Szent Imre Kat. Ált. Iskola – felkészítő tanára: Siposné Hajdu Margit
  • Boronkay Csenge 3.o., Kodály Iskola – felkészítő tanára: Molnár Krisztina​
  • Józsa Csilla 4.o., Kodály Iskola – felkészítő tanára: Takács Henrietta
  • Nagy Ajsa Dóra 4.o., Kodály Iskola – felkészítő tanára: Soós Gabriella
  • Prohászka Roland 4.o., Móricz Zsigmond Ált. Iskola – felkészítő tanára: Csábi Anita
  • Szabó Levente 3.o., Református Általános Iskola – felkészítő tanára: Józsa Anikó

 

5-6.o. korcsoport:

Kiemelt Arany-díj:

  • Tamasi Lili 5.o., Református Általános Iskola – felkészítő tanára: Szondiné Asztalos Éva

 

Arany-díj:

  • Kállai Mihály 5.o., Kodály Iskola – felkészítő tanára: Benczéné Nagy Györgyi
  • Kertész Anna 6.o., Kadafalvi Általános Iskola – felkészítő tanára: Bitó László
  • László Júlia 6.o., Kodály Iskola – felkészítő tanára: Bartáné Molnár Anikó
  • Tóth Panna Alma 6.o., NJE Petőfi Sándor Gyak. Ált. Iskola – felkészítő tanára: Oravecz Márta

 

7-8. o. korcsoport:

Kiemelt Arany-díj:

  • Simon Zsófia  7.o., Vásárhelyi Pál Ált. Iskola – felkészítő tanára: Terbéné Garajszki Anikó

 

Arany–díj:

  • Berente Kamilla 7.o., Móricz Zsigmond Ált. Iskola – felkészítő tanára: Csík Jánosné Ferencz Katalin
  • Hamza Máté 8.o., Református Általános Iskola – felkészítő tanára: Szondiné Asztalos Éva

 

9-11. o. korcsoport:

Kiemelt Arany-díj:

  • Gyóllai Mátyás 11.o., Református Gimnázium – felkészítő tanára: Szabó Emese

 

Arany-díj:

  • Petrov Kata Panna 9.o., Bolyai János Gimnázium – felkészítő tanára: Pap Viktória

                                  

Nagy Versmondó-díj: a 11. évfolyamos diákok közül a Versmondók Találkozóján több éven keresztül példaadó, igényes és eredményes versmondásáért érdemelte ki és Ezüst-díjat kapott:

  • Lantos Rebeka 11.o., Katona József Gimnázium – felkészítő tanára: Orbán Edit

Élő adás