2020. Július 5.   Sarolta, Emese

EUR: --- Ft GBP: --- Ft

Megszülettek a 25. Kecskemét Város Polgára Leszek eredményei

A „Kecskemét Város Polgára Leszek” (KVPL) városi helytörténeti és műveltségi vetélkedőt az idei tanévben is meghirdette a Béke Általános Iskola, immáron 25. alkalommal. Mutatjuk az eredményeket:

 

Az idei versenyév mottója Weöres Sándortól származik:

 

„Mi mindent látni Kecskeméten, milyet a világ nem terem!

Ázsiát - Amerikát járunk és minden itt van egy helyen.”

 

Az előző évekhez hasonlóan 6. és 7. osztályos diákok számára hirdettek próbát. A három írásbeli fordulóban különböző műveltségi területek kerültek terítékre: a történelem, az irodalom, a sport, és ezek mellett teret kapott a zene, a dráma és a képzőművészet is.

Sajnos a márciusi döntő, a vetélkedő jubileumi születésnapja, melyen a 6 legjobb csapat vett volna részt, a koronavírus okozta járvány miatt nem kerülhetett megrendezésre.

A versenyév zárása kapcsán született az a döntés Szemereyné Pataki Klaudia polgármesterasszony (fővédnök), valamint a zsűri, és a fenntartó egyetértésével, hogy idén a döntő megrendezése nélkül, az írásbeli fordulók eredménye alapján hirdetnek győzteseket.

A díjazott diákok és a felkészítő nevelők könyvjutalmait, valamint az elismerő okleveleket a Béke-iskolában vehetik át a nyertesek.

Az írásbeli fordulók alapján az idei helyezések sorrendje:

1. helyezett: Kecskemét város polgárjelöltjei - Református Általános Iskola

2. helyezett: Aranycsapat - Arany János Általános Iskola

3. helyezett: Petőfi küldöttei – Petőfi Sándor Gyakorló Általános Iskola

4. helyezett: Tekergők – Bányai Júlia Gimnázium

5. helyezett: Múltidézők – II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

6. helyezett: Lánchidasok – Lánchíd Utcai Általános Iskola

         

A „Formás, neves köveink” címet viselő képzőművészeti forduló eredményhirdetése szintén elmaradt, ennek díjait is az iskolában vehetik át a helyezettek.

6. évfolyam:

I. helyezett   – Kócs Vivien (Lánchíd Utcai Általános Iskola)

II. helyezett  – Gyenesei Veronika (Bányai Júlia Gimnázium)                    

III. helyezett – Laczkó Sára  (II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola)

7. évfolyam:

I. helyezett   – Babai Enikő  (Petőfi Sándor Gyakorló Általános Iskola)

II. helyezett  – Szij Anna  (Lánchíd Utcai Általános Iskola)

III. helyezett - Caruso Aurélia (Petőfi Sándor Gyakorló Általános Iskola)

III. helyezett – Gyöngyösi Alitta (II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola)

8. évfolyam:

I. helyezett   – Szlanka Szindi (Arany János Általános Iskola)

II. helyezett  – Varga Hédi (Református Általános Iskola)

  III. helyezett – Lőrincz Anna (Arany János Általános Iskola)

  Különdíj       – Kuti Berta (Református Általános Iskola)

Élő adás