2019. Április 19. Péntek  Emma

EUR: --- Ft GBP: --- Ft

Palkovits István junior országos bajnok a Mezei futó OB-n!

Palkovits István, a Kecskeméti Sportiskola – Kecskeméti Atlétikai és Rugby Club versenyzője junior országos bajnok lett a szombaton, Kecskeméten, a Benkó Zoltán Szabadidőközpontban rendezett mezei futó országos bajnokságon. A juniorok, az U23-as korcsoport, valamint a felnőttek együtt rajtoltak a 8 kilométeres távon. Palkovits az erős mezőnyben az összetett negyedik helyet szerezte meg.

A kecskeméti versenyző végig az élbolyban futott, mindössze az utolsó 500 méteren szorult le a dobogóról, és került a negyedik helyre, a 3 felnőtt versenyző mögött. Teljesítménye kiváló eredmény.

A szombaton Kecskeméten 111. alkalommal megrendezett versenyen jól szerepeltek a kecskeméti atléták, mert több érmet is szereztek. Részletes eredményekre még visszatérünk.

A versenyt, melyet a Magyar Atlétikai Szövetség megbízásából a Kecskeméti Sportiskola és a Kecskeméti Atlétikai és Rugby Club szervezett, Szeberényi Gyula Tamás alpolgármester nyitotta meg.